Publikované užívateľom TAElektro Dňa 5.marec.2014

Pri stavbe kúpeľne a WC, alebo pri prestavbe bytového jadra dnes veľa ľudí uvažuje o zabudovaní reproduktorov, aby si takto zvýšili komfort svojho bývania. Pri riešení ozvučenia v týchto priestoroch je dôležité zvoliť typy reproduktorov, ktoré sú odolné voči vlhkosti a výparom chemických dezinfekčných roztokov, či kyseliny močovej. Tieto reproduktory sa zvyčajne montujú priamo do sádrokartónu cez tesniace podložky, alebo do rôznych typov obkladov. Nemecká firma Monacor ponúka hneď niekoľko typov reproduktorov, ktoré sú vhodné pre náročné použitie vo vlhkých priestoroch, v prostredí bazénov letných terás, lodí a pod. Spomenieme aspoň typy SPE-24, 25, 26/WS v priemeroch 132, 154 a 182mm . Sú to dvojpásmové reproduktory s  polypropylénovou membránou o výkone 20W RMS. Telo reproduktorov je z bieleho plastu, čo môže vhodným spôsobom zapadnúť do riešenia vašej sanity. Tieto reproduktory majú za sebou 400 hodinový test výparmi slanej vody. Pokiaľ máte za reproduktorom málo miesta na vstavanie, prídu vhod reproduktory SPE-16F/WS a SPE-15F/WS s celkovou výškou 45mm a výškou na zabudovanie  (hĺbkou) len 25mm. Taktiež prívodné lanká k membránam sú ošetrené voči agresívnym vplyvom vlhkého ovzdušia. Tieto typy reproduktorov majú krytie IP65. Pre bežné použitie v kúpelniach postačujú však aj typy CRB -265/WS, CRB-165/WS, CRB-230/WS a CRB-130/WS s výkonmi od 20W RMS do 30W RMS pri impedancii 4 ohmy. Sú to vlhkuodolné reproduktory. Všetky uvedené typy reproduktorov sa dodávajú v pároch. Ak chcete inštalovať reproduktory do sauny, potrebujete typy, ktoré sú odolné okrem vlhkosti aj voči zvýšenej teplote až do 100 stupňov Celzia. Pre takéto použitie vyhovejú typy SPE-254/WS, 264/WS a 284/WS. Všetky uvedené typy reproduktorov majú dostatočný frekvenčný rozsah pre kvalitný posluch rozhlasového vysielania a hudby. Samozrejme, že vo vlhkých priestoroch je dôležité pri inštalácii reproduktory utesniť.  Ak si takéto reproduktory chcete obzrieť, radi Vám ich u nás na predajni TA elektro, Orlia 11, v Košiciach ukážeme.

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro