Publikované užívateľom TAElektro Dňa 10.marec.2018

Čoraz viac zákazníkov prichádza ku nám na predajňu so žiadosťou o zabezpečenie širokopásmového, alebo ešte lepšie vyjadrené – celopásmového reproduktora, ktorý by mohol poslúžiť na stavbu hi-fi sústav. Nemecká firma Monacor ponúka v rámci svojho portfólia veľmi zaujímavý typ SPX-200WP. Tento má rezonančnú frekvenciu 36 Hz a rozsah až do 18 000 Hz pri citlivosti 89 dB. Súčasne ponúka dostatočný výkon 50 W RMS, resp. 100 W hudobný výkon. Reproduktor má vonkajší priemer 203 mm a je vysoký 89 mm. Membrána je polypropylénová, pričom pri koreni veľkej membrány je vlepená malá kónická membrána, zabezpečujúca prenos vysokých frekvencií. Reproduktor je odolný voči vlhkosti, vzhľadom k použitiu polypropylénových membrán. Výrobca doporučuje jeho montáž do uzatvorených ozvučníc, pričom hodnota ekvivalentného objemu je na úrovni 60,5l. V „preklade“ to znamená asi toľko, že už v objeme cca 30 až 40l hrá skvelo. Ideálny pre nenáročné domáce hi-fi, alebo pre hi-fi v záhradných chatkách, pričom však netreba zabúdať na to, že aj ozvučnica musí byť zhotovená z vlhkuvzdornej preglejky, či hrubšieho plastu. Radi sa s vami o tomto reproduktore porozprávame u nás na predajni TA Elektro, Orlia 11 v Košiciach, 10 minút pešo z vlakovej a autobusovej stanice a 5 minút pešo z Auparku.

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro