Publikované užívateľom TAElektro Dňa 1.marec.2013

Odprový drôt patrí medzi základné potreby každého elektrotechnika. Ak potrebujete vytvoriť napríklad kolektorové rezistory malých hodnôt, môžete použiť odporové drôty rôznych priemerov a merných odporov na ich realizáciu. Tieto odporové drôty sú označované rôznymi obchodnými názvami aj podľa chemického zloženia. V ponuke na našej predajni máme Konštantan s priemerom 0.18mm a odporom 18.5Ohm/m, alebo s priemerom 0.3mm a odporom 7.26Ohm/m. Ďalej ponúkame odporový drôt Kanthal s priemerom 0.18mm, odporom 53.1Ohmov/m, ďalej s priemerom 0.5mm a odporom  6.976Ohmov/m a priemer 1.2mm s odporom 1.45Ohmov/m. Z rady Kanthal ponúkame aj prierez 0.7×0.1mm s odporom 20.81Ohmov/m. Ďalším v rade je Manganin, ktorý ponúkame v priemeroch 0.1mm s odporom 55.4Ohmov/m, 0.26mm s odporom 6.949Ohmov/m a 0.56mm s odporom 1.761Ohmov/m.  Tieto drôty naši zákazníci používajú aj do rezačiek polystyrénu. V takomto prípade je však dôležité nastaviť správne predopnutie vodiča s ohľadom na jeho tepelnú rozťažnosť   Aj spájkovanie týchto odporových drôtov, najmä konštantánu, je pomerne náročné, keďže bez kvalitného tavidla sa nezaobídete.  Všetky tieto odporové drôty nájdete u nás na predajni TA Elektro, Orlia 11 v Košiciach v balení po 1 metri.

Odporovy_drot

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro