Publikované užívateľom TAElektro Dňa 6.október.2016

Radi by sme našim zákazníkom ponúkli zaujímavé „zásobníky“ energie – superkondenzátory. Pri akumulácii energie elektrochemickou metódou (bežne používané olovené, Ni-Cd, Ni-MH, Li-Ion, Li-Pol akumulátory) je problémom malá objemová a energetická hustota a súčasne dlhá doba chemického procesu (doba nabíjania), ktorá bráni okamžitému načerpaniu väčšieho množstva energie. Superkondenzátor je elektrolytický kondenzátor, do ktorého je možné pomocou technológie elektrochemickej dvojvrstvy (EDLC) uskladniť elektrostaticky energiu rádovo až do stoviek faradov. Kombináciou veľkej plochy a tenkej dvojvrstvy dosahuje superkondenzátor veľkú kapacitu pri malom sériovom odpore. Nevýhodou – aj vďaka tenkej dvojvrstve zostáva nízke napätie takéhoto kondenzátora – zatiaľ máme v ponuke superkondenzátory na 2,5V o kapacite 5F, 10F, 22F. Sú ideálne na pokusy s LED diódami a pod. Radi Vám ich ponúkneme u nás na predajni TA elektro, Orlia, 11, 040 01 Košice, 10 minút pešo z vlakovej aj autobusovej stanice a 5 minút pešo z Auparku. Na parkovisku vedľa predajne je parkovanie prvú polhodinu zdarma.

subcos_1

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro