Publikované užívateľom TAElektro Dňa 1.november.2013

Pri používaní akumulátorov veľkosti AA,  alebo AAA je veľmi dôležitý správny výber nabíjačky pre ich dobitie a údržbu. Na našom trhu je veľké množstvo rôznych nabíjačiek, ale väčšinu z nich pokojne môžeme nazvať hračkami. Nabíjačka, o ktorej bude reč v tomto článku, medzi ne celkom určite nepatrí a vďaka svojej konštrukcii a parametrom patrí medzi najlepšie prístroje tohto druhu. Nabíjačka IPC-1L Voltcraft využíva špeciálne vyvinutý mikroprocesor, ktorý umožňuje nezávislé nabíjanie 4 ks akumulátorov s kapacitou 180 až 3000mAh v štyroch šachtách. Pre každú šachtu je možné nastaviť, nezávisle na type a kapacite akumulátora, jeden zo štyroch programov, ktorými sú : nabíjanie, vybíjanie, oživenie alebo testovanie. Displej, rozdelený na 4 segmenty, Vám pritom poskytne informácie o každom ošetrovanom akumulátore zvlášť. Zobrazí pritom hodnoty nabíjacieho, alebo vybíjacieho prúdu, dobu trvania nabíjania, alebo vybíjania, zmeranú, alebo dosiahnutú kapacitu akumulátora, aktuálny program a ďalšie informácie. Automatickým vybitím a nabitím akumulátorov NiCd ich môžete zbaviť pamäťového efektu. Takýmto spôsobom alebo použití funkcie oživenia môžete oživiť staršie „unavené“ akumulátory NiMH. Táto nabíjačka je určená výhradne pre nabíjanie článkov NiCd a NiMH. Nesmú sa s ňou dobíjať články lítiové a alkalické akumulátory RAM. Nabíjačka IPC-1L má taktiež funkciu zistenia plného nabitia akumulátorov na princípe Peak-Voltage-Detection (detekcia vrcholového napätia), alebo metódou prírastku-rozdielu napätia „delta U“. Tento spôsob detekcie zaručuje plné nabitie akumulátorov až na 100% ich kapacity. Po ukončení nabíjacieho cyklu sa nabíjačka prepne do udržiavacieho režimu. Nabíjačka dokáže „formátovať“ elektricky poškodené akumulátory pri použití funkcie oživenia akumulátorov. Akumulátory budú tak dlho nabíjané a vybíjané až pokiaľ nabíjačka nezistí merateľný nárast ich dosiahnuteľnej kapacity. Z tohto dôvodu je dobré ponechať staršie akumulátory v nabíjačke dlhšiu dobu, cca 3 dni. Nabíjačka umožňuje nabíjať prúdom 200mA, 500mA, alebo 700mA, pričom pri zapnutí nabíjania je nastavený základný nabíjací prúd 200mA. Ak dôjde počas nabíjania článku k prehriatiu akumulátora nad teplotu 53 stupňov Celzia, čo môže byť spôsobené príliš vysokým nabíjacím prúdom, nabíjačka preruší nabíjanie tohoto akumulátora a na displeji sa zobrazí hodnota nabíjacieho prúdu „000mA“. Až po poklese teploty akumulátora ho začne nabíjačka opäť nabíjať. Táto nabíjačka spĺňa všetky predstavy o kvalitnom a plnohodnotnom nabíjaní nových a aj starších akumulátorov. Je naozaj kvalitnejšia, než väčšina bežne dostupných nabíjačiek. Jej použitie vďaka adaptéru s napájacím napätím 100 až 240V je možné aj mimo hraníc EU. Radi Vám túto nabíjačku predvedieme u nás na predajni TA Elektro, Orlia 11, Košice – blízko z autobusovej a vlakovej stanice a 5 minút pešo z Auparku

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro