Publikované užívateľom TAElektro Dňa 28.jún.2014

Za čias socíku si veľa ľudí kupovalo reprosústavy v Tuzexe, alebo dovážalo z Maďarska a Poľska. Do dnešných čias sa preto medzi ľuďmi vyskytujú reprosústavy Videoton, Orion, Tonsil, Pioneer a pod. Keďže v týchto reprosústavách boli použité reproduktory s polyuretánovým závesom membrány, ktoré sa postupom času rozpadávajú, stoja tak ich majitelia pred dilemou – opravovať, alebo radšej kúpiť nové reprosústavy? Pokiaľ máte ozvučnice týchto reprosústav v poriadku a vyhovujú vám, potom vás lacnejšie vyjde výmena reproduktorov. Z ponuky firmy Monacor je možné a vhodné použitie reproduktorov SPP-250, SPP-200, SPP-125 a SPP-90. Jedná sa o univerzálne náhrady o impedancii 8 Ohmov. Keďže ich osadzovacie priemery sú rovnaké ako pôvodných Videotonov, Jamo, či Pioneerov, ich výmena je rýchla a lacná. V prípade Videotonov je potrebné odstrániť z týchto reproduktorov obvodový kruh z lisovaného papiera, ktorý jednoducho odlepíte. Potom vám na reproduktor pekne dosadne ozdobný kryt. V prípade reprosústav Jamo je situácia  trochu zložitejšia, keďže spoločne s reproduktormi je potrebné vymeniť aj výhybky. Jamo totiž lepí komponenty výhybiek na magnety reproduktorov. Výhybky dporučujeme použiť z Hi-Fi rady CN0-3-3-12/18  od BS acoustic, keďže parametrami vyhovujú a ich montáž je bezproblémová a jednoduchá. Všetky tieto komponenty máme na predajni, ich ceny sú : SPP-250 = 25.36€, SPP-200 = 15.89€, SPP-125 = 8.38€, SPP-90 = 5.10€ /ks. Ak máte záujem o kvalitnejšie reroduktory, potom v prípade 10″ reproduktorov môžete použiť napríklad Visaton WS-25 s gumovým závesom membrány. Parametre reproduktorov Monacor zámerne neuvádzame, keďže je ich možné získať priamo na stránke www.monacor.sk . Pri výmene reproduktorov viete za použitia vhodných meničov získať aj kvalitnejší zvuk, než bol ten pôvodný. Ak nás navštívite na predajni TA elektro, Orlia 11 v Košiciach, radi Vám tieto reproduktory ukážeme. Nezabudnite – sme iba 5 minút pešo z Auparku a 10 minúto pešo z vlakovej a autobusovej stanice. POZOR! Na parkovisku pri predajni je prvá polhodina parkovania zdarma! A ešte naša prosba na záver – dajte o nás vedieť aj svojim priateľom.

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro