Publikované užívateľom TAElektro Dňa 28.november.2011

Počas posledného týždňa sme registrovali na našej predajni väčší počet ľudí, hľadajúcich kvalitný náhlavný mikrofón za prijateľnú cenu. Na otázku -„aká cena je pre vás prijateľná? “ z našej strany, ľudia odpovedali, že niekde medzi 100€ až 200€. Väčšina zákazníkov tento mikrofón označuje ako „Madonna“. Treba však veci uviesť na pravú mieru: Madonna používa mikrofóny, u ktorých by možno len prepájací kábel bol v tejto cenovej úrovni. Poďme späť k jadru veci. Potrebujeme mikrofón, ktorý by na hlave pevne sedel, nepadal z nej a súčasne by netlačil ani pri dlhšom nasadení a prudších pohyboch hlavy. Zároveň potrebujeme mikrofón, ktorý dokáže preniesť reč, niekedy aj spev, mikrofón, ktorý dokáže pomerne spoľahlivo odfiltrovať náfuky, výdychy pri skákaní, či behu. Mal by byť primerane ľahký, aby pri dlhšom nosení na hlave z neho nebola unavená krčná chrbtica. Samozrejme , že by mal mať slušný frekvenčný prenos a dosah aspoň 30m. Pri selektovaní jednotlivých výrobkov som sa dostal až k typu TXS-830SET Stage Line, ktorý je v porovnaní s výrobkami iných výrobcov zaujímavý pomerom výkon/cena, preto Vám ho stručne chceme popísať. Tento mikrofón pracuje v pásme UHF od 790,125 do 813,125MHz, pričom na výber je 16 voliteľných a prepínateľných kanálov. Dva prijímače viete pomocou montážnej súpravy inštalovať do jedného racku 19″ vedľa seba. K prijímaču výrobca dodáva okrem náhlavného mikrofónu aj klopový (Lavalier) mikrofón. Ten je súčasťou základnej výbavy. Drôtený držiak s gumovou opierkou na hlavu je dostatočne pohodlný a zároveň pevný, takže s udržaním polohy mikrofónu pred ústami nemáte žiaden problém. Frekvenčný prenos v rozsahu 50Hz-15000Hz s dynamickým rozsahom väčším ako 100dB plne postačuje na hovorené slovo, čiastočne spev a nejaké tie výkriky (…ktorými disponujú najmä cvičiteľky aerobicu a pod…). Na snímacej časti je malý protináfukový (protiveterný) kryt, ktorý je potrebné raz za čas vyprať v mydlovej vode a po vyschnutí opäť nasadiť. Mikrofón prenáša zvuk na veľmi slušnej úrovni, keďže sníma priamo zvuk z úst, nie je potrebné nastavovať citlivosť na vysielači až do hraničných úrovní. Citlivosť na vysielači sa dá nastaviť pomocou nastavovacieho kľúča. Na príjímači sa nachádza ovládač Squelch na nastavenie prahovej hodnoty odrušenia, ktorým sa dá nastaviť odrušenie tak, aby pri prijímaní signálu z vysielača nedochádzalo v pauzách k zarušeniu rôznymi vysokofrekvenčnými ruchmi.
Za cenu 160,-€ vrátane DPH predstavuje tento mikrofón výhodné a hlavne veľmi spoľahlivé riešenie s viac, než postačujúcou kvalitou pre rôzne typy prezentácií, školských akcií a rôznych iných eventov.
Drahšou variantou vášho výberu môže byť napríklad SHURE PGX14E/PG30-P6 v cene 423,50€.

Užívateľský manuál EN

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro