Publikované užívateľom TAElektro Dňa 24.november.2011

Na našom domácom trhu je pomerne veľa rôznych reprosústav určených k domácemu použitiu na domácu hudobnú tvorbu, kvalitný posluch reprodukovanej hudby, alebo domáceho kina. Napriek množstvu týchto sústav je možné vždy naraziť aj na rôzne prekvapenia. K tým dobrým prekvapeniam patrí aj malý typ reprosústav firmy MONACOR, ktoré sa predávajú pod firemnou značkou IMG Stage Line Sound-40/SW. Na prvý pohľad malé, veľmi šarmantne vyzerajúce reprosústavy (manželka vám ich nezametie do rohu obývačky, alebo pod posteľ…). Prekvapením u týchto sústav je najmä ich zvuk. Veľmi sýty, čistý zvuk s basovým kontextom, ktorý by poslucháč od reprosústav tejto veľkosti neočakával. Tieto sústavy sú priamym ťahom na hudobníkov, ktorí potrebujú tvoriť doma na slušnom zvukovom základe, ale sú si pri tom vedomí postprodukcie v profesionálnom nahrávacom štúdiu. Malý 10 centimetrový stredobasový reproduktor produkuje dostatočne hutný stredobasový základ, ktorý v spolupráci s 1-palcovým vysokotónovým systémom poskytuje dostatočne reálny obraz o zvukovej kvalite počúvanej nahrávky. Pokiaľ nevidíte priamo na reprosústavy, určite by sa dal ich výsledný zvuk priradiť k sústavám väčšieho objemu. Pri rozmeroch 170x240x195mmm, výkone 20W/RMS a 40W/max môžete na týchto sústavách, z ktorých je jedna aktívna a druhá pasívna, hudbu nielen počúvať, ale aj tvoriť. Sú vhodné do domácich nahrávacích štúdií, na menšie prezentačné akcie /hudba + hovorené slovo/, ale aj na pevné inštalácie do menších priestorov pre náročných poslucháčov. Pre tých, ktorí si radi upravujú zvuk na výstupe, sú určené dvojpásmové korekcie na zadnom paneli jednej z reprosústav. Ozvučnice sústav sú bass-reflexové, v povrchovej úprave je čierna dýha a striekaný materiál MDF. Zapnutie sústav je indikované LED diódou na prednom paneli aktívnej reprosústavy. Reprosústavy na našej predajni ponúkame v cene 155,-€ (pár vrátane DPH). V tejto cene sú schopné konkurovať aj ďaleko drahším reprosústavám. Ak niekto vyžaduje väčší výkon, môže si vybrať väčšieho súrodenca SOUND-65/SW, alebo SOUND-80/SW. Ak niekto potrebuje silnejší basový základ, je možné tieto sústavy doplniť o subbas SOUND-100SUB. Sústavy viete pripojiť k vášmu zariadeniu pomocou RCA /cinch/ konektora, alebo Jack konektora 6,3mm. V cene 155,-€ /pár budete zvukom určite nadšení.Manuál SOUND-40/SW
Katalógový list
Frekvenčná charakteristika

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro