Publikované užívateľom TAElektro Dňa 15.február.2012

Posledné týždne mrazov poriadne dali zabrať peňaženkám majiteľov áut. Akumulátory sa vybíjali jedna radosť a pri – 10 až -20 stupňoch Celzia kapacita klesala veľmi prudko. Pri štartovaní studených motorov samozrejme nastával problém. Verím, že nasledujúce riešenie poteší tých majiteľov automobilov, ktorí ich nepoužívajú každý deň, a tak dochádza k vybitiu akumulátorov rýchlejšie. Pre všetkých záujemcov o solárnu energiu ponúkame solárny dobíjač 12V batérií TPS-946. Tento sa dá využiť na dobitie autobatérií, ale zároveň pre všetky zariadenia s 12V batériou. Toto zariadenie však nenahrádza plnohodnotnú nabíjačku, slúži ako zariadenie na udržanie batérie v dobrom stave počas mrazov, resp. dlhšieho státia. K automobilu ho viete pripojiť cez zdierku autozapaľovača, pri niektorých typoch áut je však potrebné mať zapnuté zapaľovanie – toto je potrebné si vždy pred pripojením dobíjača overiť. Inak je lepšie ho pripojiť priamo k akumulátoru pomocou krokosvoriek. Pred štartovaním automobilu je potrebné ho odpojiť, keďže elektrické výboje počas štartovania by mohli dobíjač poškodiť. Ak je k dispozícii dostatok slnečného svetla, bude na dobíjači blikať LED dióda ako indikátor nabíjania. Blokovacia dióda zabraňuje vybíjaniu batérie. Tento solárny dobíjač nie je určený pre nabíjanie batérií v prípade ich úplného vybitia. V automobile ho môžete umiestniť za čelné sklo, v prípade, že máte auto na dvore rodinného domu, kde máte istotu, že vám „nezmizne“, je lepšie kvôli vyššej účinnosti pri priamom osvite umiestniť ho pomocou prísaviek na čelné sklo zvonku. Ak k nemu na chalupe pripojíte malý solárny regulátor, môžete tento malý panel použiť aj na nabíjanie 6V akumulátorov. Solárny dobíjač vám ponúkame u nás v TA Elektro v cene 14,50EUR. Predĺžiť životnosť svojej autobatérii môžete samozrejme aj v lete.

Užívateľský manuál: Solarni dobijec TPS-946

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro