Publikované užívateľom TAElektro Dňa 20.október.2014

S rastúcimi výkonmi repro sústav rastie aj „hluchota“ muzikantov a dídžejov na akciách. Títo sa počas svojej produkcie zvyčajne nabudia a pridajú hlasitosť, ktorá im spôsobí zaľahnutie v ušiach, a tak opäť pridajú hlasitosť…až do odpálenia vysoko tónových reproduktorov. Takže muzikanti a dídžeji! Aby ste si mohli uši „odpaľovať“ účinnejšie, kvalitnejšie a výkonnejšie, brazílska firma Selenium prišla so špičkovým tweetrom s citlivosťou až 111dB! Keďže však firma Selenium už patrí do portfólia značky JBL, na samotných reproduktoroch nájdete označenie JBL Selenium. Reproduktor ST400 je 1,6″ vysoko tónový tweeter s vyžarovacím uhlom 40×40 stupňov. Jeho RMS príkon je až 150W, hudobný 300W. Kmitacia cievka má priemer 42mm a impedanciu 8 Ohmov. Frekvenčný rozsah reproduktora je 4000-20000Hz, citlivosť už spomínaných 111dB a hmotnosť 1,5kg. Je to ideálny reproduktor do troj pásmových sústav vyššieho výkonu, pričom odporúčame použiť výhybku s nastavením od 5500Hz vyššie a strmosťou 18, alebo 24db/oktávu. Získate tak razantné, čisté, brilantne znejúce výšky pri vysokom výkone. Vďaka veľmi vysokej citlivosti je možné (a nutné!) použiť pred reproduktorom odporový delič na vyrovnanie citlivosti so stredno tónovým a hlboko tónovým reproduktorom (viď náš starší článok). Tento odporový delič zároveň čiastočne ochráni samotný tweeter pred výkonovým preťažením. Veľmi kvalitné je aj mechanické prevedenie tweetra v kombinácii hliníka a hliníkového odliatku v sivočiernej farbe s logom Selenium vpredu. Aj tento reproduktor Vám radi ukážeme na predajni TA Elektro, Orlia 11 v Košiciach, 5 minút pešo z Auparku a 10 minút pešo z vlakovej a autobusovej stanice. POZOR! Prvá polhodina parkovania na parkovisku vedľa predajne je zdarma!

Komentáre sú uzavreté.Vážení zákazníci.

 

Predajňa je momentálne otvorená podľa štandardných otváracích hodín. Do predajne vstupujte iba s rúškom alebo inak zakrytou tvárou. Zároveň vás prosíme, aby ste medzi sebou držali aspoň dvojmetrový odstup. Pri vstupe do predajne máte k dispozícii dezinfekciu rúk.

 

V prípade súrnej potreby súčiastok ich vieme poslať na základe objednávky cez e-mail (taelektro11@gmail.com) poštou na dobierku.

Orientačný katalóg môžete nájsť na našom testovacom e-shope.

 

Ďakujeme.

Tím TA Elektro